Więcej mieszkań kupujemy za gotówkę

Spółka Dom Development sprzedała w pierwszym kwartale aż 339 mieszkań, Ronson natomiast 132. Zaobserwować można wzrost liczby transakcji gotówkowych.

Rynek sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 utrzymywał się na dość stabilnym poziomie. Koniec programu Rodzina na Swoim nie doprowadził do przewidywanego spadku sprzedaży, a raczej do zmiany sprzedażowych struktur np. zwiększenia udziału zakupu mieszkań kupowanych za gotówkę, bez wkładu kredytowego. Na zakup decydowały się także osoby o wysokiej zdolności kredytowej, chcące skorzystać z dogodnych warunków na rynku wynikających z obniżek cen mieszkań oraz niskich stóp procentowych. Konsekwencją tej sytuacji był wzrost udziału mieszkań o podwyższonym standardzie w ogólnej sprzedaży.

Źródło:

http://www.ekonomia24.pl

Tags:
adautorfront

About Anna Prorok

Studentka III roku dziennikarstwa na UKSW w Warszawie. Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012. Zajmuje się redakcją newsów działów Regiony i Świat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>